Bezpłatne leczenie protetyczne w ramach NFZ

Leczenie dzieci

Stomatologia dziecięca, ze względu na odmienną budowę zębów i narządów żucia u dzieci i młodzieży, wymaga zastosowania wyjątkowych metod postępowania. 
Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym powinna mieć miejsce w pierwszym roku życia, gdy zaczynają się pojawiać zęby mleczne. Jest to wizyta o charakterze instruktażowym dla rodziców (opiekunów) i adaptacyjnym dla pacjenta.
Lekarz sprawdza wówczas prawidłowość wyrzynania zębów, higienę jamy ustnej a także stan błony śluzowej jamy ustnej. Rodzice otrzymują informację jak prawidłowo oczyszczać zęby malucha, czego unikać, a także jak dieta może wpływać na rozwój zębów i narządu żucia dziecka.
Pierwsza wizyta dziecka, bez względu na wiek, powinna mieć charakter adaptacyjny. Mały pacjent poznaje nowe otoczenie, wyposażenie gabinetu, zaznajamia się z personelem. Lekarz rozmawia z rodzicami o problemach dziecka. Następnie stomatolog bada dziecko. Zwraca uwagę na stan uzębienia, a także rozwój zgryzu. Na zakończenie, ustalany jest plan leczenia oraz plan zabiegów higienicznych.
Bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie dziecka do pierwszej wizyty w gabinecie. Nie należy straszyć dziecka, a także przenosić własnych lęków i negatywnych doświadczeń na dziecko.
W Przychodni Comfortdent dzieci traktowane są wyjątkowo. Potrafimy zrozumieć trudną sytuacją dziecka, jaką jest wizyta u dentysty. Znamy się na dziecięcej psychologii, jesteśmy w stanie skuteczne nawiązać współpracę nawet z dzieckiem o bardzo wysokim poziomie lęku przed dentystą.
Dbamy o przyjazną atmosferę w gabinecie. Staramy się aby mały pacjent aktywnie uczestniczył w leczeniu i pojął jego konieczność .
Wszystko tłumaczymy dziecku, jak i rodzicom. Staramy się pozytywnie motywować malucha do podjęcia współpracy. Zawsze pamiętamy o nagrodzie po zakończonej wizycie.
W Comfortdent pracujemy na najnowocześniejszych narzędziach i materiałach renomowanych firm, a to zapewnia wysoki standard naszego leczenia.
Stomatologia dziecięca w naszej przychodni jest bezbolesna!